Yetkili Kuruluş : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İlgili AB Direktifi : Personal Protective Equipment

İlgili Yönetmelik : 89/686/EEC Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği

Kişisel Koruyucu Donanımlar–KKD (PersonalProtectiveEquipment–PPE), kullanıcılarına direkt ya da dolaylı biçimde sağlık ile güvenlik sağlaması adına tasarlanan donanımlar, aletler ya da cihazlar şeklinde değerlendirilmekte ve tanımlanmaktadır.

Kişisel Koruyucu Donanımlar–KKD (PersonalProtectiveEquipment–PPE), kullanıcılarına direkt ya da dolaylı biçimde sağlık ile güvenlik sağlaması adına tasarlanan donanımlar, aletler ya da cihazlar şeklinde değerlendirilmekte ve tanımlanmaktadır. En bilinen donanımlara misal şeklinde yansıtıcı yelekler, toz maskeleri, baretler, yüksekten düşmelere karşı güvenliği sağlayan donanımlar verilebilmektedir.  AB Komisyonu, ‘İş yaşamında sağlık ile güven’  yaklaşımlarında mühim bir parçası olan Kişisel Koruyucu Donanımların hem güvenli hem de kaliteli ürünlerin kullanımları hususuna ehemmiyet vermektedir.

Kişisel Koruyucu Donanımlar 89/686/EEC numaralı direktiflere tabii olmakla beraber CE etiketini taşımaksızın piyasaya sunumu ülkemizi de kapsamakta olan yasaların çerçevesinde yasak kılınmıştır. 89/686/AT Kişisel Koruyucu Donanımlara Dair Yönetmelik, ürünlerin sınıflandırmalarını ve bu sınıflandırmalara göre uygunluk biçiminde değerlendirme işlemlerini tarif etmektedir.

© 2000-2018 Tum hakları CE Belgesine aittir.
  
YENI NESIL INTERNET HIZMETLERI A.S.